Alli – pilulka na hubnutí

Nabídka léků na podporu léčby obezity je v současnosti velmi omezená. Jenou z účinných látek je orlistat, který se prodává pod označením Alli nebo Xenical. Zatímco Xenical je ve většině zemí pouze na lékařský předpis, Alli, který obsahuje poloviční dávku orlistatu (60 mg), je volně prodejný lék, a to i u nás.

Aktualizace březen 2013:
Podle informace výrobce není Alli v tomto okamžiku v ČR dostupný. Zmizela tak z trhu známá značka
volně dostupného léku na hubnutí. Ovšem nezoufejte, stále můžete vyzkoušet alternativy, třeba z oblasti doplňků stravy nebo zdravotnických prostředků, které mohou mít vynikající efekt a které je možné pohodlně objednat na internetu.
Chcete-li zhubnout, doporučujeme:

Oba tyto výrobky znáte z úspěšné televizní reklamy. Na uvedených odkazech jsou k dispozici i zkušenosti a recenze uživatelů.

Mechanismus účinku – jak to funguje a nežádoucí účinky

Orlistat je inhibitorem lipáz. Zabraňuje tak vstřebávání části tuku z
potravy, nevstřebaný tuk odchází stolicí. A to je právě jedná z komplikací, kterou užívání Alli provází: mezi ně patří problémy s průjmem, olejovitou stolicí nebo větry se špiněním. Někdo také doporučuje začít s užíváním o víkendu doma, kdy je toaleta nablízku. Nežádoucí projevy lze omezit, pokud se omezí tuky ve stravě, výrobce doporučuje omezit denní příjem tuku na 15g.

Účinky, recenze

Alli na hubnutíUžívání Alli vede zpravidla k 25% omezení příjmu tuku z potravy. Zkušenosti z oficiálního klinického testování ukazují, že u pacientů, kteří měli BMI nad 28, se při užívání Alli se snížila hmotnost v průměru o 4,8 kg za rok oproti 2,3 kg u pacientů užívajících placebo. Účinek je tedy mírný, efekt se projevuje také až od určité úrovně obezity. Navíc se předpokládá, že se Alli užívá jako součást komplexních dietních opatření, které zahrnují i pohybovou aktivitu (cvičení) a dietní program.

[ad name=“respwhite“]

Dávkování Alli

3x denně 1 tobolka spolu s hlavním jídlem. Léčba by neměla trvat déle než 6 měsíců. Doporučuje se používat preventivně multivitaminový přípravek, aby se předešlo nedostatku vitaminů rozpustných v tucích (vitamíny A, D, E a K).

(Publikováno 27.12.2011, naposledy aktualizováno 14.3.2013)

1 Komentář

  1. Překladatel online

    Zajímavě vypadají také recenze a ohlasy na OBEZIN. Je to český výrobek, má s tím někdo také podrobnější zkušenosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *