Dieta podle krevních skupin

Dietu podle krevních skupin původně navrhnul lékař d’Adamo. Tento systém vychází z předpokladu, že pro každou krevní skupinu je vhodný jiný dietní režim. Podle jeho názoru se jednotlivé krevní skupiny vytvářely v různých obdobích vývoje člověka a každému období pak odpovídá jiný systém stravování. Dieta podle krevních skupin se stala bestsellerem, i když řada lidí a odborníků pokládá výchozí předpoklady diety za pochybné. Na druhou stranu je zajímavé, že dieta podle krevních skupin funguje. Dokonce často i tehdy, pokud se drží omylem dieta pro jinou krevní skupinu. Příčinou je patrně fakt, že nějaký dietní režim je lepší než žádný.

Dietní programDieta pro krevní skupinu 0
Tak například pro nejstarší krevní skupinu „0″ by měla být nejvhodnější masitá strava, protože v době vzniku krevní skupiny „0″ před ca 50.000 lety byl hlavním zdrojem potravy lov zvířat.

Dieta pro krevní skupinu A
Krevní skupina „A″ se bjevila cca před 20.000 lety na středním východě a v Asii u zemědělců. Proto pro krevní skupinu „A″ by měla být ideální vegetariánská strava, čerstvé ovoce a zelenina. Jako zdroj bílkovin je sója.

Dieta pro krevní skupinu B

Krevní skupina „B″ vznikla Před 15.000 až 10.000 lety v oblasti mezi Himálají a Indií. Pro krevní skupiny „B″ je vhodné maso a mléčné produkty.

Dieta pro krevní skupinu AB
Krevní skupina „AB″ existuje jen 1200 až 1000 let. Vznikla v době putování národů smísením krevní
skupiny „A″ s krevní skupinou mongolských nájezdníků. Lidé s krevní skupinou „AB″ nejlépe snášejí vyváženou kombinovanou stravu.

[ad name=“respwhite“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *