Adipex retard – dobrý sluha ale zlý pán

S doplňky stravy na podporu snížení nadváhy se roztrhl pytel. Mezi nejprodávanější patří Lipoxal eXtreme II a Bioaktivní Duo Slim. Registrovaných léků, které by pomohly proti obezitě, je naopak nedostatek. Bez předpisu je jediný – Alli, na předpis je Xenical se stejnou účinnou látkou (orlistat) jako má Alli a pak Adipex retard. Zatímco orlistat omezuje vstřebávání tuku ze stravy, Adipex retard omezuje pocit hladu a útočí tak hned na jednu z příčin obezity.

Účinná látka Adipexu retard: fentermin

Adipex retardAdipex retard, přezdívaný také „zlatá vajíčka“ patří mezi koncepčně staré léky. Účinná látka fentermin (phentermin) omezuje pocit hladu a chuť k jídlu. Díky tomu může ovlivnit schopnost pacienta dodržet dietní režim. Zpravidla se užívá jedna tobolka ráno – jde o přípravek typu „retard“, tedy s postupným uvolňováním účinné látky. Přestože se jedná o populární přípravek, rizika jsou značná. Fentermin ovlivňuje centrální nervový systém a může mít řadu přímých komplikací, mezi nejčastější patří nespavost nebo problémy soustředění. Dlouhodobé užívání také přináší riziko vzniku lékové závislosti, proto lze Adipex retard užívat jen omezenou dobu – po třech měsících je potřeba užívání vysadit.

Adipex retard je tedy lék, který může přinést řadu komplikací, proto je indkován je u obézních pacientů (BMI větší než 30) a teprve až tehdy, když jiná dietní a režimová opatření selhala. Adipex retard je tak trochu nouzovým řešením, modernější sibutramin (prodávaný také jako Lindaxa nebo Meridia), který byl rovněž určen na omezení chuti k jídlu, byl v EU kvůli možným rizikům stažen z trhu.

„Prodám Adipex redard, Adipex bez předpisu…“

Adipex retard patří mezi často prodávané léky, a to nelegálně. Vzhledem k tomu, jak fentermin působí, není vhodné jej užívat bez konzultace s lékařem. Při nelegálním prodeji navíc hrozí nákup padělků nebo výrobků nezaručené kvality, a to může přinést další rizika. Fentermin je k
dispozici pod různými obchodními názvy, kromě u nás dostupného Adipexu retard to jsou přípravky jako Adipex-P, Ionamin, Obenix, Obephen, Panshape M, Phentercot, Phentride, Pro-Fast HS, Pro-Fast SA, Pro-Fast SR, Teramine nebo Zantryl.

[ad name=“respwhite“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *