Dukanova dieta vtrhla i k nám

Dieta, kterou sestavil francouzský lékař Pierre Dukan, tak trochu posledních třicet let „pospávala“. Dukanova dieta se stala postupně hitem nejprve ve Francii, pak i v jiných zemích, zvláště poté, co se dieta podle Pierre Dukana začala spojovat s řadou celebrit, včetně Carole Middletonové, tchyně prince Williama.

Dr. Pierre Dukan

Dr. Pierre Dukan

Dukanova dieta má čtyři fáze:

1. Útočná fáze: V ní se jí pouze libové maso nebo vejce, tedy bílkoviny, a to 2 až 7 dnů (nejvýše 10), podle toho, jaká je potřeba hubnutí.

2. Rovnoměrná ztráta: V
této fázi se střídají po 5 dnech dny s čistě bílkovinnou stravou se stravou, můžete kombinovat bílkoviny a zeleniny.

3.  Upevňující fáze: V této fázi, která by měla trvat 10 dnů na každý zhubnutý kilogram, je již povoleno jíst 2x týdně jídla s obsahem sacharidů a některé druhy ovoce.

4. Konečná stabilizace: Tady je již minimální omezení, 1x týdně by se měla jíst pouze bílkovinná strava, stejně jako ve fázi 1. To je „nekonečná“ fáze, protože by se měla držet již trvale.

Hlavním nedostatkem Dukanovy diety je její nevyváženost, daná množstvím bílkovin. Orientací je Dukanova dieta příbuzná jiným proteinovým dietám, jako je třeba Margitově dietě; nebo i starší tzv. americké dietě. Je ovšem třeba vždy uvážit rizika diety a rizika obezity, ostatně do udělal i Pierre Dukan.

Jídelníček Dukanovy diety – nová kniha v češtině

Dukanova dieta ve 350 receptechDukanova dieta je dnes nejpoužívanější metodou na hubnutí na světě. Pro jejího autora je problém nadváhy prioritně otázkou vztahu mezi potěšením a nechutí. Přibíráme proto, že se jídlem snažíme nahradit potěšení, které nám v jiných sférách života chybí, a zhubnout zase můžeme pouze tehdy, pokud nám to dělá radost.

To je jedna z hlavních zásad 350 receptů této knihy, kterou během let upravily a zdokonalily připomínky milionů čtenářů . Jednoduché na přípravu, šťavnaté a lehké – takové jsou recepty v této úžasné knize…

Doktor Pierre Dukan vytvořil dietu, jejíž celosvětový úspěch je založen na tom, že přesně odpovídá na očekávání a požadavky těch, co ji
podstupují.
Knižní podoba diety s jídelníčkem podle Pierre Dukana se konečně dočkala také českého vydání, a je možno ji objednat on-line:
> Koupit knihu „Dukanova dieta ve 350 receptech“

[ad name=“respwhite“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *